poniedziałek, 8 listopada 2010

Jaye Wells - Rudowłosa/Red Head Stepchild


Jaye Wells- Rudowłosa/ Red Head Stepchild
Wydawnictwo Rebis , 348 stron 
Fantasy
Ocena książki: 8/10 bardzo dobra

"Rudowłosa" to moje pierwsze podejście do twórczości pani Wells. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałam, co zważywszy na tematyke książki staje się wręcz dziwne. Książkę ''połknęłam'' wprost w zastraszającym tępie. 

Akcja rozgrywa się w LA, a następnie w San Francisco. Główna bohaterka- Sabina jest na pół wampirem, na pół magiem. Zajmuje się jedynym dostępnym dla mieszańców zawodem - jest zabójczynią. Wiedzie spokojny żywot, aż matriarchinie wszyskich wampirów nakazują jej zabić Clowisa - mieszańca, który organizuje powstanie przeciw nim. W trakcie swej misji na Sabine czeka wiele niebezpieczeństw. Czy podoła im ? O tym musicie dowiedzieć się sami.


Akcja rozpoczyna się już odo pierwszej strony książki. Autorka wprowadza nas w świat mitów i Biblii opisując powstanie wampirów i konsekwencje tego czynu. Jest to nowość, gdyż mało który autor przedstawia nam powstanie rasy krwiopijców, przynajmniej ja się z tym nie spotkałam. Pani Wells wspaniale oddaje prawdziwy charakter wampirów : bezczelny, zadziorny, pewny siebie. Te istoty nie powinny być przedstawione jako drapieżne i z ''pazurem'', a nie jak przytulanki, które na każdym kroku ukazują swoją słabość. Narratorem ''Rudowłosej" jest sama Sabina. W trakcie czytania dowiadujemy się wiele o jej pochodzeniu i rodzicach. 


Za każdym razem kiedy Sabina rozmawiała z Adamem dostawałam dreszczy. Niemalże czułam chemię między nimi. Z każdą przeczytaną stroną pragnęłam coraz bardziej poznać zakończenie tej historii. Bardzo się zdziwiłam kiedy zauważyłam, że to już koniec i z nieciecierpliwością czekam na kolejną część.Ogromnie spodobała mi się też okładka książki. Oprócz tego, że w kilku miejscach zdarzyło mi się odnaleźć pojedyncze literówki w książce nie dopatrzyłam się żadnych minusów. Reasumując o utworze nie można powiedzieć, jego trzeba przeczytać !

Za książkę dziękuje Wydawnictwu Rebis 

8 komentarzy:

 1. Równiez jestem juz po lekturze, która bardzo mi się spodobała ;) Szczegoly wkrotce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wampiry? O nie. Dziękuję bardzo. Chociaż recenzja fajna, podziękuję za tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z moją przedmówczynią . Nie przepadam za książkami o wampirach....

  OdpowiedzUsuń
 4. Również nie jestem wielbicielką tych wszystkich książek o wampirach, aczkolwiek "Rudowłosą" chętnie bym przeczytała. Chyba okładka tak na mnie działa. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś niespecjalnie mam ochotę na tę książkę, chociaż spotykam ją bardzo często, ponieważ niemalże na każdym kroku. Wampiry powoli zaczęły mnie już solidnie nudzić, ale jeżeli spotkam to może tę książkę wypożyczę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś na pewno przeczytam tą książkę:) Nie wiem kiedy dokładnie,ale zrobię to na pewno;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawie się zapowiada muszę po nią sięgnąć, jeszcze nie miałam styczności z tą autorką. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Właśnie zakończyłem czytać i moje pytanie: Kiedy wyjdzie kolejna część tej serii??

  Potwornie jestem ciekaw dalszych perypetii Panny Sabiny....

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!
Jestem Ci naprawdę wdzięczna za Twój komentarz oraz za to, że czytasz mojego bloga. Będzie mi bardzo miło, jeżeli tutaj jeszcze powrócisz ;) Twoją opinię z pewnością przeczytam i w miarę możliwości na nią odpowiem.
Pozdrawiam!